Compania De Rooy are o istorie bogata, fiind o companie de transport independenta, care si-a inceput activitatea in 1923. Compania s-a dezvoltat rapid, devenind in ultima decada o companie internationala si leader in transporturi rutiere. O vasta cunoastere a pietii din domeniu, dobindita in timp, cit si un nivel inalt al automatizarii, sint motive pentru care compania noastra a obtinut un rol proeminent in Europa. In fiecare zi, mai mult de 450 vehicule transportoare special concepute de noi asigura servicii de transport de calitate in Europa. Locatie Avem sediul in Son(nl), dar si puncte de lucru in Oosterhout(nl), Hamont Achel si Gent(B), Preston(GB), Zary(PL), Madrid(E), Allonne(F) si Parma(I), considerindu-ne astfel leaderi in transporturile din Europa. Pozitia noastra de frunte este mentinuta de asemeni prin profesionalism. De Rooy a obtinut certificatele de calitate ISO 9002 SI 14001, demonstrand ca activitatile desfasurate de firma noastra respecta cele mai severe reguli de protectia mediului, si standarde de calitate. Zilnic departamentul nostru de cercetari lucreaza sustinut pentru gasirea unor metode noi si inovative de transaport, care se ajusteaza perfect clientilor. Companie privata De la infiintare si pina in prezent firma De Rooy a fost o afacere a familiei De Rooy, in prezent fiind condusa de Jan De Rooy si fiul acestuia, Gerard. In interiorul companiei este o atmosfera de lucru deschisa si familiara. Referinte Compania De Rooy este mindra de afacerile care le desfasoara cu fime de top din toata lumea cum ar fi: Volvo Trucks, Volvo cars Europe, DAF Trucks, General Motors, MAN Trucks, Iveco Trucks, VDL BUS International, Case New Holland, Land Rover, Jaguar, Whirlpool, Phillips Electronics. www.derooy.com
Compania Nicovas Trans are ca domeniu principal de activitate transportul de marfuri in regim rutier, national si international cu autovehicule proprii sau inchiriate. Nicovas Trans este o companie de transport si expeditie de marfuri ce ofera servicii complexe, in functie de necesitatile si particularitatile fiecarui client (transporturi, depozitare, manipulare si logistica). Efectuam atat incarcari complete cat si in regim de grupaj in trafic intern si international. Ca si transportator, activ in Romania din 2007, vedem rolul nostru ca pe o extensie a afacerii dumneavoastra ceea ce constituie referinta premergatoare dezvoltarii unei colaborari de succes. Prin accesul la flota noastra in categoria 2-10 t util, va asiguram servicii rapide de distributie a incarcaturilor, la tarife preferentiale in functie de volumele negociate. Nutrim convingerea ca oferta noastra corespunde necesitatilor companiei dumneavoastra, astfel incat va determina o colaborare pe un termen de lunga durata, bazata pe respect, promtitudine, transparenta, claritate si Fair-play www.nicovatrans.ro Facebook: Nicovas Trans Cu respect, VASILE NICOLAE 0766653031 0726261035
Suntem o casa de expeditii rutiere si facilitam transport intern si international de marfa la preturile cele mai bune de pe piata! Intermediem cumpararea utilajelor agricole, utilaje de productie din ue fara comision!
SC Prodent Lab SRL, societate infiintata in anul 1994 ofera transport de marfuri. Dispunem de doua microbuze (Fiat Ducato si Renault Master) de 3,5 t. Transportam marfa atat intern cat si extern. Nume contact: Iacobescu Loredana. Telefon fix: 0256350737, mobil: 0726673650.
We have replacement parts for Truck Refrigeration units. Like the Thermo Kings and Carrier units. For compressors, starters, belts, switches, filters, pumps, tools and many more. We have more dealers in Europe to supply our parts. Please vist our website www.smartepartz.com
Suntem specializaţi pe transportul rutier de mărfuri între aeroporturi (air cargo). Compania noastră deţine 7 camioane, şoferi competenti, atestate ADR, efectuăm transporturi în siguranţă şi în timp util.
Suntem o firma care produce tocatura lemn diverse esente, transportam marfuri vrac intern si international cu camioane si semiremorci walking floor. Prestam servicii de tocat material lemnos cu tocatorul mobil direct la client. Avem capacitate de tocare de 900 mst de tocatura / zi. Lucram pe baza de contract, suntem seriosi si punctuali.
Firma detine un autocamion de 20 tone , o utilitara de 1.5 tone si un punct de lucru in localitatea Afumati in care comercializeaza produse alimentare ( sare din diverse sortimente) cat si nealimentare ( hartie, mangal, articole de uz general si gospodaresc, mase plastice , etc ).
Transport rapid si in siguranta de marfuri. Activitatea firmei incepe in anul 2005 cu distributie de uleiuri industriale, antigel, ulterior dezvoltand si activitatea de transport marfuri. Colaborari cu clienti care livreaza la METRO, SELGROS, CORA, etc.,
Societatea dispune de 3 autoutilitare de 3,5t cu sarcina utila de 1,3 t, volum 11mc. si sunt dotate cu cate 4 stendere pentru transport confectii pe umerase. Autoutilitarele nu sunt dotate cu aparat tahograf, ceea ce face ca transportul sa se efectuaze in timp scurt la orice destinatie
Center Partner o noua firma de transport ce are ca punct de lucru orasul Bucuresti. Vom incerca sa oferim servicii de calitate si in viitor extinderea noastra in toata tara si pe piata externa cu ajutorul dumneavoastra vom ajunge unde ne-am propus.
Firma noastra a fost infiintata in 2005 si a reusit sa se impuna pe piata datorita seriozitatii. Avem o gama larga in domeniul prestarilor de servicii: CONSTRUCTII - INSTALATII- VENTILATIE - CLIMATIZARE; De asemenea efectuam TRANSPORT INTERNATIONAL Pentru mai multe detalii nu ezitati sa ne contactati.
Transport de marfa, mobila si persoane. Transport rapid si sigur pe rute urbane, interurbane si internationale cu autoutilitare, camioane si tiruri. Transport rapid si sigur pe rute urbane si interurbane cu microbuze, midiautocare si autocare.
Folosind rezultatele celor mai noi design-uri in domeniul vestimentar, putem oferii clientilor modele deosebite inovative si creative, pentru ocaziile speciale si nu numai, reusind de fiecare data sa satisfacem cele mai exigente gusturi in domeniul confectiilor pentru doamne. Avem o sectie noua unde producem in sistem lohn si o activitate noua este transportul intern si international de articole textile, dispunand de masini echipate special pentru transportul hainelor pe umerase.
Va oferim autoturisme spre inchiriere si transfer la cele mai mici preturi. Alpha Rent Auto este sustinuta de oameni cu multa experienta in domeniul rent a car. Alpha Rent Auto s-a nascut ca o necesitate a pietei romanesti in domeniul inchirierilor auto. Firma noastra va ofera servicii de inchirieri auto prompte, la standarde europene. Nu va ramane decat sa ne contactati si sa va bucurati de serviciile noastre!
Special Transport 3M este una dintre cele mai importante companii din Romania dedicate activitatii de transporturi. Compania, infiintata acum mai bine de un deceniu, este una de familie, construita si dezvoltata in jurul experientei a trei generatii. Misiunea noastra este aceea de a le asigura clientilor nostri servicii de transport la cele mai inalte standarde. Consecventi misiunii noastre, am considerat important sa oferim servicii logistice complete, in regim de casa de expeditii nationale si internationale, astfel incat sa putem satisface orice cerinta in materie de transport agabaritic. Raspundem pozitiv unei intregi game de transporturi agabaritice interne si internationale, cum sunt: transporturile terestre rutiere si pe cale ferata, maritime, fluviale, aeriene. Astfel, asiguram transporturi agabaritice cu mijloace de transport specializate, incluzand toate serviciile logistice necesare, cum ar fi alegerea rutei optime, obtinerea autorizatiilor si asigurarea escortei civile. Un alt obiectiv al nostru a fost sa dezvoltam o echipa pregatita si o flota de masini performanta. Pe baza acestor resurse, am reusit sa construim parteneriate solide, de durata, cu clientii nostri.
Companie ce ofera transport intern si international, cu autoutilitare, cu plecare din Bucuresti la cele mai bune preturi si servicii. C = CORECTITUDINE, R = RAPIDITATE, S = SIGURANTA = CRS & YNE TRANS SRL.
Firma de transport international, efectuam transport de marfuri din si in Spania, Portugalia, Germania, Marea Britanie, Benelux, Austria, Grecia, Italia. Suntem filiala firmei internationale de transport si logistica Transport Bill AG Belgia.
Compania Teisa efectueaza curse regulate cu autocar sau microbuz pe traseul Iasi Otopeni. Avand cinci ani experienta in domeniul transporturilor societatea noastra ofera spre inchiriere microbuze si autocare atat pentru trasee interne cat si pentru cele externe. Rezervari sau detalii pe site-ul nostru www.teisa.ro
Firma noastră vă oferă servicii profesionale de închirieri autoturisme pe tot teritoriul României cu sau fără şofer, la preşuri fără concurenţă şi la cele mai avantajoase condiţii… Principalul nostru atuu este seriozitatea şi flexibilitatea! Parcul de maşini este constituit din autoturisme noi, întreţinute conform prescripţiilor producătorilor. Personalul nostru specializat realizează o verificare minuţioasă a autoturismului . Datorita faptului că suntem o companie independentă, suntem foarte flexibili în ceea ce priveşte negocierea termenilor unei închirieri si a preţurilor. Pentru noi, saptămîna are 7 zile lucrătoare şi nu există client pe care sa nu îl putem servi. Serviciul este disponibil 24/24 ore. Motivaţia noastră de bază este sa ne impunem pe piata închirieilor auto prin profesionalism şi servicii de o calitate ireproşabilă. Bunul nostru renume depinde în mod direct de aspectul şi buna funcţionare a automobilelor pe care le oferim spre închiriere. De aceea, acordăm maximă atenţie întreţinerii parcului nostru auto. Când inchiriaţi un automobil de la noi, ştiţi că îl veţi primi în cea mai bună stare de funcţionare şi cu toate dotările suplimentare. În Timişoara noi ne-am impus datorită calităţii serviciilor noastre, şi astfel persoanele de afaceri din Timişoara şi din străinătate care au folosit maşinile " DEK RENT-A-CAR " ne-au recomandat şi au revenit cu plăcere ori de câte ori s-a vrut o maşină de închiriat în Timişoara sau în România.